| Aodi a întrebat:

Am luat un paracetamol fara sa am nimic (Nu din intentie, mi-a dat-o mama crezand ca am febra). Ce riscuri exista? Mentionez ca a fost doar o singura pastila degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

De la o singura tableta, nu patesti nimic. Dar mare atentie cu medicamentele!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu se întâmplă nimic de la o pastilă.

| Donsavas a răspuns:

Iei niste ACC(acetilcisteina) de la farmacie pentru a elimina paracetamolul.