| anonim_4396 a întrebat:

Am mereu pielea fetei uscata, ce pot sa fac? Nicio crema nu ma ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
De ce ai pielea feței uscată? Sigur în alimentația ta zilnică se găsesc fructe proaspete, ceva crudități (morcov crud - un bun aliat atât al pielii cât și a-l vederii, în special cea nocturnă; conține beta-caroten!, cremele pe bază de morcov sunt un excelent scut de protejare a pielii de razele soarelui vara, când vrei să te bronzezi), încearcă măști puternic hidratante pentru față, apoi încheie cu o cremă hidratantă pe bază de fructe/plante.
Sfat: măști și creme speciale pentru o față pretențioasă le găsești la S. C. Faberlic S.R.L., au prețuri foarte bune, se fac comenzi pe bază de catalog. Îți stau la dispoziție pentru mai multe informații privind aceste produse.
Seara, învață să te demachezi, chiar dacă nu ai folosit fond de ten, bază de machiaj. Pe timpul zilei pielea intră în contact cu praful, polen de flori, etc.; fă-ți un tabiet seara, înainte de culcare prin demachere, apoi un tonic și în final o cremă cu testură ușoară să intre repede în piele, hidratantă de noapte.
Încearcă timp de o lună cu noul tabiet și te aștept să-mi spui ce rezultate ai obținut.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Denota lipsa de vitamine din organism: vitaminele D si A. Consuma fructe si legume proaspete, bogate in aceste vitamine, aplica masti vitaminizante naturiste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o crema buna la "forever living" care ajuta tenul uscat. poti sa folosesti seara ulei de masline virgin si te masezi usor pe fata, pina cand vezi ca nu mai intra in piele si iti ramane fata grasa. nu te sterge de surplus, pune un prosopel pe perna si culca-te. poti de asemenea de 2-3 ori pe saptamana (pe linga uleiul de masline) sa te dai cu frisca adevarata, proaspata nebatuta. te ungi pe fata si cind intra in piele iar te dai... apoi pentru o crema buna trebuie sa intrebi un medic dermatolog.
o data pe saptamana iti faci o masca cu galbenus de ou. Cea mai populara este masca de galbenus de ou, care datorita compozitiei sale bogate in lecitina, colesterol, vitamina A, hraneste piele si ii confera suplete.masca se pregateste adaugand la un galbenus de ou, o lingurita de ulei si jumatate lingurita miere de albine, cateva picaturi de zeama de lamaie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Crème Réparatrice" de la Sisley. Elmiplant (cu miere si catina). Garnier-Essentials. Nutrilogie 2 de la Vichy. Doliva. Apidermin.