| victoria_4407 a întrebat:

AM MIASTENIA GRAVIS DE 10 ANI SI DE 3 ANI AM INTRERUPT TRATAMENTUL FARA STIREAQ DOCTORULUI. POT SA REAPARA SIMTOMELE? SAU CE SAR PUTEA INTAMPLA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Eu zic sa te duci la doctor, poate recidiveaza nu stiu, URGENT LA DOCTOR SANATATEA ESTE PE PRIMUL LOC, Succes.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si in 3 ani nu ai avut simptome? Ciudat pentru o miastenia gravis. Oricum, daca ai boala, cea mai grava chestie ar fi sa te trezesti ca nu poti respira deloc. Daca esti langa un spital, vei fi intubata cateva zile pana isi face efectul tratamentul, dar exista riscul sa nu apuci sa ajungi la spital.

mira
| mira a răspuns:

Nu te juca cu propria-ti sanatate.Anunta imediat medicul.Este o minune ca nu ai simptome specifice. Eventual consulta si alt medic.Succes! Mira

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca miastenia a evoluat usor in acesti 10 ani si tratamentul a fost in doza mica...cred ca se poate si fara...

| ada45 a răspuns:

Se poate ca boala sa intre in remisie la un moment dat. Cunosc destule persoane cu miastenie care nu mai iau tratament deloc si se simt bine. Sa ai grija sa nu te obosesti peste masura. Dar asta nu inseamna ca simptomele nu pot aparea. Cel mai bine este ca la primele simptome de slabiciune sa mergi la medic. Nu te juca cu miastenia. Sanatate, Adriana H