| Eliene a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Problema asta e cat se poate de serioasa si vreau sa o luati ca atare.
Mi s-a dereglat rasul. In vara asta, dupa ce mama mi-a spus ceva amuzant, m-am trezit razand ca Ana Maria Barnoschi, de la Roata Norocului.
Nu stiu ce mi se intampla, dar nu pot reveni la rasul meu normal. Acesta se manifesta cam asa: rad pe mut si apoi am nevoie de o gura imensa de aer, si astfel, tragand aer in piept, ajung sa scot niste sunete foarte ciudate.
E un ras suparator. A ajuns lumea sa ma imite pe strada.
Mai putin si incepe scoala si nu vreau sa se ajunga in modul in care sa se faca glume pe seama rasului meu.
Va dau funda, daca ma ajutati sa-mi revin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Eu râd înfundat. laughing

| Eliene explică (pentru Crucified):

Si cu ce ma ajuta pe mine asta?

| Crucified a răspuns (pentru Eliene):

Ziceam şi eu.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate este doar de natura psihologica, ti-ar prinde bine o consiliere psihologica.
Te pup!

| Vi003 a răspuns:

Inregistreaza-ti rasul si apoi incearca sa razi in acelasi timp cu "vocea", dar diferit. Metoda inregistrarii se aplica cu succes si in cazul corectarii rapide a pronuntiei. big grin

| DellyDell a răspuns:

Buna, si eu am avut o problema asemanatoare prima oara doar am incerca, asa pentru. amuzament, iar apoi la fiecare gluma radeam la fel ca Ana Maria, fara sa vreau. Toti colegii radeau de mine si ma imitau, problema asta a durat ceva pana am spus ca trebuie sa incetez si sa incep sa rad ca un om normal. Nu este nevoie sa mergi la un doctor, asta tine doar de tine si de vointa ta. Trebuie sa iti propui sa reincepi sa razi normal. Poti exersa la aceasta singura, uitandu-te la niste clipulete haioase pe YouTube si sa incerci sa razi cum radeai inainte, daca nu reusesti incearca un ras care ti se pare mai putin penibil. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| XdHubaBuba a răspuns:

Du-te la doctor ...sau incearca sa faci gargara happy si app colegii sau cei de la scoala ta nu au dc sa rada de tine,...e o problema medicala..nu e de ras.sad Funda?winking

| Eliene explică (pentru XdHubaBuba):

Gargara? De ce gargara?

| Davidde a răspuns (pentru Eliene):

Pai poate ai microbul Anei-Maria laughing...Chiar nu inteleg nici eu, de ce gargara.Da mai, incearca sa te controlezi tu, inainte sa incepi sa razi gandeste-te si incearca sa razi mai serios, gen.Cam toti avem problem de genul cateodata. Totul tine de psihic