| Irina_2285 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Sufer de cistita cronica deja de 2 ani. Proba "Niciporenko" imi iese mereu cu leucocite peste norma si nu pot scapa nicicum de infectie. Am facut tratamente diverse prescrise de citiva medici cu Nolicin, Canefron, Akcef, diverse ceaiuri din plante si nimic nu ma ajuta. Nu am avut niciodata usturimi, urina este mereu transparenta, dar urinez de foarte multe ori pe zi, practic la fiecare 30 min. Nu mai pot! Din cauza asta nimeresc de multe ori in situatii foarte neplacute! Ajutati'ma va rog din suflet! ce pot sa fac? ce alt tratament pot sa incerc? Ati incercat Urinal sau Urinal Akut? E bun? Ma poate scapa de cistita cronica? Sunt disperata...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bobby_7474 a răspuns:

Parerea mea este sa -ti faci si alte analize,pentru ca s-ar putea sa ai alta afectiune,ca de ex.:zaharul,electrolitelr pentru ca la poyuri se pierde f mult natri,calium,calciu,pe urma hematocritele, kreatinina, urina si smolaritatea singelui.Stii de ce,pentru ca sint f multe cauze care duc la polyurie, si tu te tratezi de o afectiune si s-ar pute sa fie alta, daca spui ca urina este in ordine.Cauzele polyuriei,deci pot fi :diabet melitus,insuficienta renala acuta si cronica cu isosthenurie,renal si central diabet insipidus,medicamente(diuretice),alcool,insuficienta cardiaca,Bartter Syndrom, Conn syndrom, sau consumul exagerat de lichide.Incearca deci si alte analize, poate totusi este altceva.multa sanatate

3 răspunsuri:
| ellamarin a răspuns:

Http://www.i-medic.ro/boli/cistita-cronica aici gasesti tratamente care te vor ajuta sa scapi de cistita cronica

| viooiv a răspuns:

Ai mai fost si la alte spitale? repeta anajizele le mai multe laboratoare si la alt medic.Sa nu iei medicamente decat daca prescrie medicul.

| mada_8220 a răspuns:

Incearca cu cististat, sunt infiltatii care se fac in vezica urinara dar nu inainte de a face o citoscopie