| Carlitagsbjdjd a întrebat:

De 3 zile am o infectie urinara, am luat 4 pastile urinal wilmark si 3 urinal akut si tot mai am usturimi, dar nu ca la inceput. Ar trebui sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

Medic de familie, programare la analize urina cu antibiograma, dupa rezultatele primite vei primi tratament cu antibiotic la care e sensibila bacteria cauzatoare a infectiei.

| Omis a răspuns:

Ar fi trebuit sa mergi de la inceput la gineco. Stiu cat de suparatoare sunt infectiile astea, iti spun din experienta, asa ca nu te juca. Cel mai bine e sa te examineze un medic ginecolog.

| anoniiim1807 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un control. E cel mai sigur