| NIKKI7821 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, sunt disperata. Am fost foarte suparata si mi-am taiat mina (regret enorm)si acum am niste mici dungi cafenii ca nise mici cicatricii, se vor vindeca sau vor ramine asa? Ce sa fac ca sa dispara si sa am pielea ca inainte daca, este posibil? Va rog ajutati-ma si va rog nu criticati doar raspunsuri care imi vor raspunde la intrebare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Se vor vindeca daca le tratezi, dar semne vor ramane

suntserios
| suntserios a răspuns:

Semnele vor ramene mereu

| Aasdfghj a răspuns:

Depinde cat de rau te-ai taiat. Cred ca o sa ramana semne, iti dai seama. Nu stiu daca ai ce face. Poate doar ca folosesti o crema pentru cicatrici.

| peperonies a răspuns:

In functie de cat de adanca e taietura o sa iti ramana cicatrice sau... nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca se vor vindeca, asta daca le tratezi desigur

| doreal a răspuns:

Se vor vindeca cu timpul, dar vor ramane niste dungi albe. Unu' zici ca era zebra, atat de multe avea laughing. Oricum, ti-ai facut multe taieturi, sau 2 -3?

| NIKKI7821 explică (pentru doreal):

2 big grin oricum deja am gasit ce sa fac ca sa imi treaca, multumesc :***