| Happiness_8100 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, va rogsad
Acum o saptamana, imi aparause pe obraz, sus aproape de pleoapa o pata mare, cam umplata, care in primele zile parea ca un cos, dar se facuse mai mare, si parea ca o intepatura de la o insecta.Am dat-o cu spirt cateva zile, si s-a dezumflat, dar nu complet, daca ating zona unde am avut-o se mai simte ca ar fi ceva acolo.Acum 3 zile, intr-un interval de 1 ora, imi aparuse din senin, pe celalalt obraz, tot o pata, ca o muscatura, care ma cam manca, si era rosie si alba la varf, si se vedea ca o muscatura de insecta. Disparuse in cateva ore, si in seara asta mi s-a umflat iar, aceeasi zona, ca si cum ar fi aceeasi buba.Nu inteleg de ce mi se intampla asta, animale acasa nu am, nu intru in contact cu animale, nu inteleg de unde as putea fi muscata, in caz ca sunt muscaturi.Cineva s-a mai confruntat cu asa ceva? stiti de la ce provine si ce as putea face? un raspuns concret primeste fundawinking
Multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| pinguuina a răspuns:

Poate fi vorba de un furung. (ceva asemanator unui cos, doar ca e mult mai mare)

| TelovescX a răspuns:

Eu zic sa mergi la doctor sa vada si el si asa nu mai stai ingrijorata... funda?