| alexutsuuu a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor! Mi-a iesit o besica micuta pe degetul mic de la mana stanga.Cum as putea sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SelenaDesire a răspuns:

Pai de obicei iti ies de la urticarii, alergii! Chiar si de la urzici, depinde daca te doare sau nu. Daca te doare da-te cu crema calmanta, chiar si de galbenele. Iar daca nu, cumpara de la farmacie o mixtura mentolata.

Vindecare rapida! :X

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Să aştepţi să treacă, cam atât poţi face!

| darrio2007 a răspuns:

Las-o in pace.Va trece de la sine.Cand iti pica degetul te duci la doctor.

| st1ks a răspuns:

E un neg.

| Foarfeca a răspuns:

Va trece singura.
Dar nu stiu thinking cred ca exista creme.deci daca vrei sa treaca mai repede du'te la farmacie. intreaba si iti vor da ei.