| andra95_6739 a întrebat:

Am nigei pe mana si nu stiu cum sa scap de ei. ce pot sa fac? in afara de solutii.chatterbox

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Lora_6439 a răspuns:

Este o buruiana numita "rostopasca" careia ii curge un lichid galben din tulpina daca o rupi. Rupe de undeva si pune-ti acel lichid pe neg timp de mai multe zile la rand. Iti garantez, din proprie experienta, ca in maxim 2 saptamani dispare si urma de neg! Uite asa arata http://2.bp.blogspot.com/......opasca.jpg
O alta varianta ar fi sa tai un catel de usturoi, sa il pui pe neg cu partea unde l-ai taiat si sa il legi cu un pansament acolo. Dormi in fiecare noapte cu usturoi pe neg si va disparea.

| DevilLife a răspuns:

Taie-l cu un fir de par de cal.Va disparea pentru totdeauna.

| sergiu_2449 a răspuns:

Ar trebuii sa intrebi la farmacia exista creme speciale pentru ei am avut si eu cand eram mai mic si mi-a spus bunicamea sa pun pe cineva sa mi numere si asa am facut si mi-a trecut la mine a mers bafta

| alina_9423 a răspuns:

Sa mergi la medic si sa ii arzi. asta e singura solutie

| iulia_8420 a răspuns:

Coarja de nuca verde. Te dai in fiecare zi pe negi si o sa vezi ca o sa iti treaca si eu am avut.Sanatate