| anonim_4396 a întrebat:

Am niste alunite pe mana adica semne de mama din nastere si nu doar pe mana ci pe tot corpul nu sunt asa de multe si nu sunt nici mari dar nu-mi plac si as putea face ceva ca sa-mi dispara? ceva crema sau ceva tratament facut acasa? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu ai cum sa scapi de alunite decat pe cale chirurgicala.

| Graphee a răspuns:

Şi eu am aceeaşi problemă, dar chiar nu ştiu tratamente. Am auzit de un produs numit Dermatend. http://feminin.netul.ro/......t-alunite/