| nbghgkj a întrebat:

Am niste cosuri pe spate, adica, destul de multe, foarte multe, cum as putea scapa de ele pana la vara? ( si nu, nu dispar daca ma bronzez ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| nbghgkj explică:

Cu flexu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tamponeaza zilnic zonele afectate cu o bucata de vata inmuiata in spirt.Pentru spate nu ar trebui sa fie nevoie de mai mult(fiind o zona protejata de praf si alte impuritati).In orice caz,daca esti in perioada adolescentei, este posibil sa nu-ti treaca complet pana vei trece de ea, dar prin aceasta metoda le vei putea tine sub control.Numai bine.

| c0drutz12 a răspuns:

Du-te la un doctor.

| Mitsaa a răspuns:

Sex fara prezervativ de recomandatlaughing

| nbghgkj explică (pentru Mitsaa):

Am 14 big grin nu am inceput laughing)

| Mitsaa a răspuns:

Am glumit maaa!laughing

| nbghgkj explică (pentru Mitsaa):

Eu am luat-o in serios laughing)

| deny1223 a răspuns:

Date cu patrunjel miere de albini si solzi de peste isate si amestecate intr-un vas si nu trebuie sa stai 2 luni la soare

| rainie123 a răspuns:

Si eu am o prietena care are cosuri imense pe spate si fff multe dar s-a dus la doctorul de familie si i-a dat o crema cu care se da peste tot unde are cosuri iarin fiecare zi cand se face ii dispar tot mai multe si iii lasa o piele fina

| alylory4506 a răspuns:

Sincer si eu cosuri pe spate...am avut multe,dar acum mai putine si, da, la fel ca tine, nu a mers bronzul...recunosc ca mai umblam pe la ele, dar am folosit alifi, desi acum nu mai folosesc.cred ca,desi nu e solutia cea mai potrivita, ai putea sa incerc sa mai,,umbli,, si tu la ele,iar apoi sa dai cu o alifie gen isorexin,care le usuca,dar ai putea incerca si sa le lasiin pace si incet, incet trec singure, cam ca si la mine.stiu in ce situatie esti, asa ca iti urez noroc!

| Zuzulici_Zuzu_1996 a răspuns:

Eu zic sa iti ei o crema de la farmacie. si sa o folesti frecvent.winking

| Lilithlerquoise a răspuns:

Merge cu Iod, dar preferabil este sa te duci la dermatolog.winking