| Mona2012 a întrebat:

Am niste probleme de sanatate, si nu am voie sa mananc dulciuri, grasimi, prajeli si sosuri. Imi spuneti va rog niste retete, ca nu mai stiu ce sa mananc. Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Asa la prima impresie:
- carne fiarta sau la gratar, preferabil pui peste sau vita, e mai slaba
- oua fierte
- branzeturi si lactate de tot felul
- fructe de tot felul
- salate de orice fel, gasesti mii de combinatii pe google
- ciorbe de toate felurile
- mamaliga, orez, cartofi la cuptor (din nou, google daca nu stii reteta, poti combina cu branza si/sau ce'ti mai trece prin cap)
- paste, gen macaroane, penne, sau ce se ai poate face'n cuptor
La sosuri eu zic sa intrebi doctorul ce anume dauneaza din ele, poate ai voie sosuri usoare.
Sanatate

| cicodor a răspuns:

Http://dietadukan.ro/retete-dieta-dukan aici gasesti retete sanatoase care merg la orice fel de regim