| Drifterx500 a întrebat:

Am o durere de umar... vreo recomandare? unguent, crema...?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sindolor gel si puterea ursului astea sunt creme pentru dureri musculare de oase, si pastile vimovo

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Masaj ușor cu Fastum Gel, Voltaren (geluri antiinflamatoare)
Sau Clafen, Diclofenac (sunt unguente, mai ieftine, dar și mai slabe calitativ)

Dacă e răceală la os, cam orice cremă e apă de ploaie.
Nu "strică" cu nimic să folosești una dintre cele de mai sus, insă doar te ameliorează temporar, mai mult pe fond psihic, știind că ai aplicat gelul și tot speri la disiparea durerii.
Vrei să îți treacă? Atunci, ține căldură din plin, o pernă fierbinte, un pet cu apă fierbinte sau un prosopel sub bluză. Și până mâine, ești aproape vindecat.

In situatia ta, eu faceam ce ti-am zis mai sus, in plus, mai luam si cate un Nurofen Express pentru durere (in caz că durerea era intensă).

Poți cere un sfat si la farmacist, fiindcă îți dă...

| NLS a răspuns:

Voltaren, sau
Puterea Ursului

https://life-care.com/......-care-4482

| Zuzu1991 a răspuns:

Vodka big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diclofenac, unguent.

| Andreiutzu7777 a răspuns:

Voltaren