| Andi1999 a întrebat:

Am o intrebare: care ar fi cel mai bun medicament pentru DURERI DE CAP

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

De cele mai multe ori dureria de cap are o cauza temporara, cum ar fi oboseala, stresul, vremea calda, variatiile de presiune atmosferica, abuzul de alcool sau tutun. Aspirina si ibuprofenul ajuta in cazul durerilor de cap. Orice durere de cap neobisnuita si severa, care dureaza mai mult de 2 zile ar trebui sa te puna pe ganduri si sa te trimita la medic.

| Malvina24 a răspuns:

De acord in totalitate cu The Epic Fail Guy! Uite si articolul meu:

http://www.topsanatate.ro/articol/orgasmul-si-durerile-de-cap-24867.html

Am trecut si eu prin asa ceva si chiar mi-a trecut durerea de cap, din pacate insa la 2 ore dupa contactul sexual mi-a aparut din nou durerea si iubitul meu zambea la mine si zicea:te doare capul? vrei sa nu te mai doara? si i-am dat cu perina in cap sa-l doara si pe el. Sper sa-ti treaca! Sanatate!

| Kitty a răspuns:

Nurofen, antinevralgic.

| Petronela a răspuns:

Algocalmin

| Miha a răspuns:

Paracetamol, Antinevragic (sunt speciale pentru dureri de cap, dar poti incerca si algocamin)

| Danitzu a răspuns:

Nurofen sau algocalmintongue

| Daiana_1431 a răspuns:

Nurofen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un medicament bun contra durerilor de cap eu consider ca este:
QUARELIN-ul pastile. Da rezultat aprox. in 15 min. Sanatate.

| sandra_3647 a răspuns:

Ipubrofen sau espedifen

| BBcoth a răspuns:

Nurofen si Algocalmin