| MariXD a întrebat:

Care e cel mai bun medicament pentru dureri de gat dupa parerea voastra? Argumentati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Un leac care tratează efectul, este ceaiul de muguri de pin/mușețel, îndulcit cu miere!
Tratamentul care tratează cauza trebuie să fie prescris de medicul de familie.
Sănătate!

| romancuta02 a răspuns:

Tantum verde si felii de lamaie bagate in miere. Eu asta iau cand ma doare gatul si functioneaza de fiecare data.

| Onn3 a răspuns:

Coldrex cu menta

| Onn3 a răspuns:

Poi pentru ca are un efect de durata, adica eu zic ca poate calma pentru mai mult timp decat celelalte medicamente eu l-am incercat si e bun

| Alexutzapoopuic a răspuns:

Un ceai cald si bun... si niste sirop

| 230295 a răspuns:

Pentru dureri de gat este strepsils...coldrexu`ul este pentru raceala si gripa iar strepsils`ul este special pentru gat

| Dyka a răspuns:

Daca este vorba de medicament poti incerca trahisept care te scapa de orice durere in gat...dar daca este vorba de un "medicament"gen ceai sau ceva de genul iti propun ceai de menta

| DancePlanetforever a răspuns:

Trakisan happy simplu si ceai cu lamaie indulcit cu miere. funda?