| Seimy a întrebat:

Am o întrebare in legatura cu o operație de rinoplastie. Știe cineva cam cât costă în general. Si păreri despre aceasta operație in Romania sau recomandări de alte țări. Vreau sa strâng banii pentru ea pana anul viitor. Ca sa știu cum si unde ar trebui sa ma orientez. Va mulțumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Reglează problema de mai jos și lasă "rinoplastia din alte țări„ pentru mai incolo (pese - ești chiar așa urâtă la nas?)

https://www.tpu.ro/......eva-niste/

| Seimy explică (pentru sierra1):

Arată bine, dar sunt perfecționistă, si tot timpul dacă se poate cel mai bine muncesc pentru ca sa fiu mulțumită.

| Seimy explică (pentru sierra1):

Am fost la doctor pentru chestia asta, sunt fără speranța cel puțin am avut o experiență nasoală cu doctorul pe tema asta si o prefer nerezolvată, decât sa mai calc acolo, adică vizual nu ma deranjează, față de asta, si faptul ca întârzie mai mult decât sa vina mai des. E okay … Dar aici, simt ca sunt capabilă sa mai îmbunătățesc câte ceva, si sa nu fiu umilita. Poate. Dar dacă se poate mai bine vreau sa știu cum sa procedez sa fie si avantajos si bun. Iar acolo voi mai lasă așa o perioada de timp pana ce ori ma simt in stare ori văd ca timpul nu rezolva nimic si am sa plec sa mai investighez, dar sa ma simt mai okay. Dar îți mulțumesc pentru grija

| Eireann a răspuns:

Pretul variaza foarte mult fiindca rinoplastiile variaza si ele. Nu uita ca pe langa pretul operatiei sunt costuri suplimentare - analize, consultatii inainte si dupa operatie. Costul e intre £3000 si £7000 in UK. Incearca sa faci operatie in Romania fiindca atunci poti sa mergi la aceelasi cabinet pentru ingrijirea post operatorie si poti sa vorbesti cu medicul in caz de complicatii.