| thevampirediariesfever a întrebat:

Am o intrebare pentru. Brigaela:Asta-vara am fost prin niste tufisuri umede, exact dupa o ploaie. M-am stropit din greseala cu apa dintr-o balta din apropiere. Dupa cateva zile, mi-a aparut pe genunchiul stang o bubita albicioasa pe care am incercat sa o sparg cu acul, dar mai mult s-a agravat. S-a umflat foarte tare si, zilele trecute, m-am lovit si a cazut.Am pierdut mult sange, dar acum incepe sa se usuce. Ce este? Exista pericolul unei infectii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil este o infectie si nu trebuia sa umbli tu la ea, ci sa te duci la medic. Nu stiu exact cum va evolua, exista posibilitatea sa evolueze bine si sa se vindece, dar si posibilitatea sa evolueze prost si sa ai nevoie de tratament chirurgical. Iti recomand sa mergi totusi la medic.

| StelistaPanaLaMoarte a răspuns:

Da, s-ar putea sa fie un stafilococ. Eu te-as sfatui sa te duci la medic poate iti recomanda ceva! La revedere.