| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare stupida. sad. Uneori mi se intampla sa trag.parturi...cu partea din fata, daca ma intelegeti. E ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eliminarea zgomotoasa de gaze din vagin este normala in timpul contactelor sexuale, mai ales in pozitii cu penetrare din spate. Nu e nimic ciudat, anormal sau periculos. Doar un pic neplacut.

| anka a răspuns:

Iata explicatia stiintifica: in timpul actului sexual, vaginul este dilatat si (gravitatia, bat-o vina!) permite intrarea aerului in vagin. Sub presiunea penetrarii, in timpul ejacularii, in cazul unei pozitii mai ciudate, sau chiar si atunci cand penisul este retras, acest aer gaseste o cale sa iasa din vagin. Si cum calea de iesire este cam ingusta, presiunea de evacuarea a aerului da nastere… zgomotelor.
Daca s-a intamplat, nu iti ramane decat sa ii explici sau sa speri ca stie despre ce este vorba. Daca inca n-ai patit-o, iata cum poti sa previi: in timpul penetrarii, incearca sa apesi usor zona inghinala (si implicit peretele anterior al vaginului) pentru a favoriza iesire aerului inainte ca penisul sa "ingusteze" calea de iesire. De asemenea, incearca sa cauti o pozitie de penetrare in care gravitatia sa nu favorizeze intrarea aerului in vagin. Altfel spus, nu te cocota cu picioarele in tavan!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un orificiu, iti poate intra aer cand stai intr-o anumita pozitie si apoi cand te ridici/misti, el iese si face un mic zgomot sau il simti tu. E normal in sensul ca nu e nimic ciudat ce se intampla cu tine. Presupun ca li s-a intamplat mai multor fete chiar daca nu recunosc. Mie mi s-a intamplat dupa o partida de sex intr-o pozitie mai ciudata, probabil si din cauza "lichidelor" eliminate whistling