| deyu121 a întrebat:

Trebuie sa ma duc sa imi fac analiza(adica sa imi extraga sange).Nu am mai fost niciodata si imi este cam frica.Doare? Da stiu, sunt o persoana cam fricoasa happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păi așa mare curaj ai de te sperii în secunda doi numai când te gândești?
Sunt oameni care suferă intervenții chirurgicale pe creier, stau luni de zile sub tratament venos, etc. și tot nu se sperie.
Simți ca o înțepătură de albină, nimic mai mult.
Fruntea sus!
Pa, pa.

| KodrutZ a răspuns:

Da, doare. Cam 1 din 10 mor in timpul procedurii, dar daca zici un tatal nostru inainte ai mari sanse sa scapi.

| Fatamuntilor a răspuns:

E important sa nu te uiti in timpul asta.
E important sa te relaxezi.Intreaba daca poti asculta muzica in casti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te doare. Iti baga acul si in maxim 10-15 secunde ti l a scos. nu ai de ce sa iti fie frica. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur ca te am ajutat. :*

| TwistedCobra a răspuns:

Exista cazuri în care oamenii mor de durere