| samiZiciPompier a întrebat:

Am o mare problema cu somnolenta dupa masa sad
Deci vine asa: ma trezesc dimineata, iau micul dejun, peste cateva minute mi se face somn si ma culc la loc cateva ore. Apoi ma trezesc, iau pranzul, mi se face somn si iar ma culc. Intr-un final, vine seara, iau cina si pe la 10 sunt deja mort de somn.
Ce sa fac...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai diabet lasă o dracu.

| samiZiciPompier explică:

Deci ideea e ca mi se face somn dupa masa. dar nu mereu ma culc... si mai trece somnul si asa ajung la urmatoarea masa inca treaz. dar apoi iar mi se face somn dupa ce mananc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea mai multa apa si fai miscare

| CristinaSNC a răspuns:

Eu zic sa te duci la doctor, nu-i normal sa iti fie somn in halul asta.

| alinadianaaa a răspuns:

Poate iei niste pastile care provoaca somnolenta.

| XxFoXx a răspuns:

Incearca sa schimbi meniul. Poate alimentele pe care le consumi iti pot provoca asta. Dar cel mai bine dure la medic. Ai grija sa nu adormi pe drum happy