| Dumitru_Dumi_1996 a întrebat:

Am o mare problema.de fiecare data cand ma aplec si inerc sa ridic ceva,chiar daca nu este foarte greu acel lucru, ma fulgera foarte tare prin partea de jos a spatelor.ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Hmmm, e posibil sa fie destul de grav consulta un medic ortoped, insa dac ridici lucruri mai grele e normal sa te doara in zona lombara deoarece pe aceea zona se exercita o presiune de vreo 40( sau 47 nu maii stiu exact)de kg.

2 răspunsuri:
| nikoleta_5226 a răspuns:

Consulta un doctor.S'ar putea sa ai probleme cu coloana lombara..Cat mai Repede!

| Twep a răspuns:

Salut! Trebuie sa te duci la un control urgent. Poate sa fie hernie de disc. Hernia de disc reprezinta o afectiune de natura neurologica ce se caracterizeaza prin alunecarea nucleului pulpos de-a lungul maduvei spinarii si coloanei vertebrale, ceea ce clinic se traduce prin aparitia unor dureri de spate foarte intense in zona respectiva