| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema...
Pe spate a inceput sa-mi apara o multime de cosuri... cosuri ca cele de pe fata...
Nu stiu dc au aparut, poate de la caldura?
Cum s-ar putea trata? ca cele de pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlbaAura a răspuns:

Este probabil o iritatie de la transpiratie. Spala-te cu apa calduta si cu un gel emolient din plante.Nu te expune la soare o perioada si nu te imbraca cu haine sintetice.Indicat este ceva usor si de preferinta din bumbac sau in.Esti probabil mai sensibila la piele iar caldura, praful si transpiratia dau adesea asemenea iritatii.

1 răspuns:
| AnneAna a răspuns:

E posibil sa fie de la caldura... dar alea sunt mai mult niste bubite. e normal sa apara si pe spate