| BiannKaa a întrebat:

Am si eu o mica problema mi-au aparut cosuri pe fata si nu stiu cum sa scap.

6 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

In primul rand nu le stoarce pentru ca iti vor aparea semne si urme. Poti folosi un corector anti-cosuri care ajuta. Acesta le usuca iar cosurile vor disparea in maxim o saptamana. Seara trebuie sa te demachiezi (gel de curatare, lotiune tonica si crema hidratanta). Nu folosi pudra sau fond de ten macar o perioada de timp, pana cand vor mai disparea. Sau daca nu poti trai fara fond de ten, aplica intai o crema. Sau mergi la dermatolog, acesta va sti ce produse sa-ti ofere, in functie de tipul de ten. Mult succes cu cosurile si sarbatori fericite!

| adutzadragutza a răspuns:

Buna! Primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa nu le stori oricat de urate ar fi.Eu am luat de la farmacie o solutie de la Elmiplant si a functionat dar trebuie sa te ti te tratament.Intreba la famacie si iti recomanda de acolo.Sau poti folosii tratamente facute in casa. De exemplu llamaia sau drojdia cu putina apa, usturoi sau pasta de dinti:*

| AlleSss a răspuns:

Eu am luat de la farmacie o lotuiune Bioderma si dupa aplic ceva de la farmacie.(nu stiu cum se numeste). Intreaba si tu la farmacie si sigur iti va recomanda ceva.Sau,du-te la medic.El sigur va stii ce e de facut.Bafta!

| pissyaly a răspuns:

Eu folosesc Clerasil.

| x0xo0 a răspuns:

Eu folosesc lotiune tonica de la avonhappy...in doar 3 zile dispar...dar depinde de tenul taubig grin