| andreagodri a întrebat:

Am o prietena care sufera foarte mult din cauza unui baiat :@ nu poate sa -l uite asa ca si-a taiat venele.Stiu ca suna prost dar ce poate sa i se intample?

Imi fac grij pentru ea, va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nimic grav.

Doar poate sangera pana moare....chestii obisnuite.
Sau face septicimie si ajunge sa arate asa :

http://www.beltina.org/pics/septicemia.jpg

In locul tau mi-as face mai putin griji pentru ea si i-as arata poza aia.
Poate ii mai ies tampeniile din cap.

| mona a răspuns:

Daca iti tai venele si nu primesti ajutor medical poti sangera pana devi inconstient si mori

| WhiteMoth a răspuns:

Daca taiatul venelor era o tentativa de suicid, atuuunci e o idioata. Poti sa-i sugerezi sa-si testeze lama pe o artera importanta - stiu si eu, jugulara poate?

| WhiteAndProud14 a răspuns:

De unde esti? Cateva sfaturi mai dure nu strica niciodata.