| Zzz_5296 a întrebat:

Am o problema cu nasul si de fiecare data cand racesc imi curge singe din nas ce fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Probabil ca atunci cand racesti iti sufli incorect nasul (adica ambele nari odata) sau poate ca il sufli prea puternic si ai venele care iriga nasul f. subtiri. Ar trebui sa consulti un medic (mai intai pe cel de familie, apoi un specialist ORL) pentru a nu fi o alta cauza. Din cate stiu eu, vitamina K, C si calciu sunt recomandate in epistaxis (hemoragie nazala)
http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/despre+epistaxis
http://www.evenimentul.ro/articol/epistaxisul-poate-fi-si.html

| jana_2486 a răspuns:

In nas se gasesc vase mici de sange.la tine sunt probabil mai sensibile si se sparg tongue

| SugarAndSpice a răspuns:

Vitamina K e buna pentru sangerari