| shocky2 a întrebat:

Am o problema. de cateva zile m s-a umflat testiculul drept si ma doare!

Tin sa precizez ca merg in fiecare zi la sala, iar de poftit nu am poftit!

Azi spre exemplu la un exercitiu ma durea in partea dreapta jos.

Astept niste raspunsuri pe masura!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DjSergyu a răspuns:

Buna.sar putea sa iti fii iesit ernia...si eu patesc acest lucru cand lucrez ceva, car ceva etc...acum depinde daca ramane tot umflat ar fi bine sa consulti medicul daca nu nu are nici o problema stai linistitwinking

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poftitul nu ar enici o legatura cu testiculele, ca nu esti femeie gravida.
Testiculul poate fi umflat fiindca ai o hernie scrotala sau fiindca faci un hidrocel sau varicocel. O alta cauza poate fi o infectie (orhiepididimita). Du-te neaparat la un urolog cat mai repede. Unele din aceste afectiuni pot afecta defintiv functia testiculului.

| shocky2 explică:

Vreau sa spun ca durerea a incetat si ca testiculul incepe sa devina la formaa initiala! Si nu a fost umflat foarte tare.

| paynehunter a răspuns:

Du-te la medic fara nici o jena, nu te uita la celelalte raspunsuri, aici e vb de snatate si de uramsii tai, fugi la doctor!