| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema legata de transpiratie ( yuck)
Transpir si iarna si vara si tot timpul. whatever
Cu ce sa ma dau sa nu mai transpir? Cati lei si de unde?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Ca sa opresti transipratia nu stiu cum poti face. dar ca sa scapi de miros, foloseste o solutie de apa cu bicarbonat de sodiu. te speli, dai cu solutia, astepti sa se usuce si apoi poti da si cu deodorant daca vrei, dar nu vei mai mirosi.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

S-ar putea sa ai un exces de trigliceride si de aia sa transpiri mai mult, mai bine te-ai duce la un medic, stiu ca se poate rezolva. Eu folosesc "Lady Speed Stick", incerca varianta masculina care se numeste "Mennen Speed Stick", costa cam 12 ron, gasesti in piata, la magazinase de cartier, la supermarket si hipermarket, la benzinarii.

| YTBDrawingBase a răspuns:

Vadvorbe : rexona for man

| sixtythree a răspuns:

Imbraca-te mai subtire.Sau poate traiesti unele emotii mai intense sau sentimente. Mai bine du-te la un medic...thinking

| Miky85 a răspuns:

Si eu am avut ceasta problema ani de zile si ma gandeam ca nu o sa mai scap niciodata de ea. Transpiram foarte mult la axila, cumparatul hainelor era o adevarata problema pentru mine, nu puteam purta camasi sau bluze strimte, colorate. Sora mea care are aceeasi problema a descoperit un antiperspirant/tratament care a fost miraculos.
Ma gandeam sa imi fac operatie cu toxina botulinica dar e destul de scumpa si efectul dureaza cam 6 luni. De cand folosesc acest produs viata mea s-a schimbat complet, pot purta orice gen de bluza si problema transpiratiei a disparut complet. Produsul se numeste Perspirex si poate fii comandat dupa ocazii.ro costa 55ron dar dureaza 3 luni, in cazul meu mai mult pentru ca deja il folosesc de cateva luni si nu trebuie sa aplic decat o data pe saptamana.
il recomand din toata inima si sunt sigura va ajute si pe voi
http://www.okazii.ro/......irant.html

| paul_1833 a răspuns:

Deo maxim (cauta pe net ). am avut si eu problema asta si merge garantat. vizibil dupa 1-2 zile.
costa cam 70 de lei