| antonelk a întrebat:

Am o problema.ma doare la apendicita de 3 zile da ii o durere trecatoare si nu dureaza mult da ma ia cu o durere ca si cand ma doare burta de a trebuii sa`mi vina menstruatia. oare de ce? ca inainte nu ma durea la apendicita.multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Apendicita e o boala, ea nu doare.
Apendicele (adica organul) poate durea, dar durerea de apendicita e crescatoare, fara ameliorari. In 3 zile ai fi facut deja peritonita, deci diagnosticul de apendicita e exclus. Mai degraba ai ceva la ovar sau la trompa. Mergi la un ginecolog pentru consultatie si, eventual, o ecografie pelvina.

| ralucaralu a răspuns:

Nu te speria.si eu am patit asta si m-am speriat foarte tare.si pe parintii mei la fel... dar mi-a trecut...

| Denisse_8813 a răspuns:

NU este neaparat apendicele de vina! Daca vrei sa afli daca este vorba de apendicita tine apasat pe zona unde te doare si tine piciorul drept indoit vreo30sec. Daca ai apendicele inflamat iti amorteste piciorul, sau simti cum durerea coboara pe picior. Mai este posibil sa fie vorba de o raceala la burtica si sa te doara de fapt ovarul.Ai putea totusi sa mergi la un doctor sa iti spuna exact despre ce e vorba...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te doare apendicul, apendicita este boala care inseamna inflamarea apendicului, poate fi o apendicita sau nu, poate sa fie de la colon sau reflexe de la un ovar, oricum mergi la camera de garda la spitalul vostru de urgente, num ai un chirurg poate sti, aici nici daca baga cineva mana prin ecran nu te poate diagnostica, sanatate.

| alexr8 a răspuns:

Se poate sa nu faci apendicita toata viata, sau mai devreme sau mai tarziu tot faci?