| Prunel_Andrei_1998 a întrebat:

Am o problema.Saptamana trecuta an dormit mai putin si sunt foarte obosit.In ultimele trei zile am dormit normal, dar tot ma ustura ochii si imi vine sa casc continuu.Credeti ca e oboseala cronica sau ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oboseala cronica apare dupa luni bune de nedormit, nu dupa 1 saptamana.
Dar este normal sa te afecteze, dormitul insuficient.
Incearca sa te culci devreme, ca sa adaugi macar jumatate de ora in plus, la cat dormi si consideri tu ca-i normal.
In plus, fa exercitii si miscare fizica peste zi, ca sa scapi de starea de oboseala, sau blegeala.

| uninvited66 a răspuns:

Ești născut în 98. Ce oboseala cronica aberezi acolo. Baga niște vitamine și nu mai sta cu curul pe scaun toată ziua. Du-te și aleargă 5km sa vezi cum trece oboseala