| alexandru01 a întrebat:

Am o problema! sper sa nu para banala dar sunt speriata, uneori cand ma gandesc mi se pare banal, iar alteori nu! Atunci cand stau pe burta sau apas pe ea simt niste pulsatii, din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TrollFace1234 a răspuns:

Nu numai u ai aceasta chestie, si app este un lucru normal. pulsatiile acealea sunt de la stomac sau de la trecerea mancarii din intestinul gros in incel subtire.nu-ti fah probele.la toata lumea li se intampla asta

2 răspunsuri:
| Shinto a răspuns:

Nu e nici o "problema"! E un lucru absolut normal...Nu-ti mai face atatea griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Acele pulsatii sunt normale in cazul in care esti mai slabut- sunt pulsatiile inimii care se simt datorita faptului ca peretele toracic si abdominal sunt subtiri, sau de asemenea pot fi si pulsatii ale arterei aorte, tot asa in cazul in care esti slab ele se pot simti. Daca nu ai si alte simptome si nu ai cazuri in familie (ma refer la rude f. apropiate) de boli cardio-vasculare, nu te ingrijora. Daca totusi esti plinut si ai in familie astfel de antecedente, poti sa mergi la un medic sa efectuezi un EKG si un control de rutina, doar asa te poti lamuri daca intr-adevar ai o problema.