| anonim_4396 a întrebat:

Buna,dragii mei!
Revin cu o intrebare care poate parea banala, dar sunt destul de speriata si stresata.
Pe 29 decembrie am facut un mini-avort (vaccum) la o sarcina de 7 saptamani din cauza unor probleme de sanatate care nu-mi permiteau sa-l pastrez.
Eu mai am un bebelus de 6 luni (o sarcina dusa greu la final).
Problema e ca de ceva timp simt miscari in burta, destul de puternice.Nu ma intelegeti gresit,dar avand in vedere ca stiu cum se simt loviturile bebelusului in burta, nu pot sa ma gandesc la altceva. Mi-am facut 3 teste care au iesit negative.Menstruatia trebuia sa-mi vina pe 29 ianuarie, dar mi-a venit pe 7 februarie. Vazand multe cazuri de avort esuat, sunt extrem de stresata.Bineinteles ca paranoia e punctul meu forte.Pentru niste fluctuatii intestinale sau spasme, sunt prea puternice.A mai trecut cineva prin aceste stari?

9 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Cum sa se miste copilul asa devreme, nu avea cum, poate ai cacao veche si misca pe acolo.

| Maya2014 a răspuns (pentru Vvistula):

laughing buna asta. sincer n-am mai patit asa. Am precizat ca paranoia functioneaza la cote maxime.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca totul este doar in mintea ta. Ai nevoie de un consult de specialitate.Psihologic.

| Maya2014 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Probabil ai dreptate. Sunt foarte stresata si am intrat in depresie de cateva luni. Nu mai stiu ce sa cred.

| corbulalbrosu a răspuns:

O banala analiza de sange pentru detectarea hormonului de sarcina hCG, te poate elibera de aceasta teama. Rezultatul confirma sau infirma existenta hormonului cu o precizie de peste 98%. Este simplu si foarte sigur.

| Maya2014 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc ca ti-ai facut timp sa-mi raspunzi si imi cer scuze daca intrebarea pare tampita, dar dupa cum bine cred ca stii, femeile in general au paranoia in sange.

| corbulalbrosu a răspuns:

Eu m-as simti foarte multumit daca as sti ca raspunsurile, ideile, sfaturile sau indicatiile au fost cu adevarat de ajutor.Sa ai o seara minunata.pa, pa

| Alcyon a răspuns:

Mergi la un ginecolog, el e singurul in masura sa-ti spuna daca totul e ok. Si ai grija sa te protejezi, fiindca dupa o sarcina e foarte usor sa ramai iarasi.

| anonim_4396 explică (pentru Alcyon):

Crede-ma ca nu as mai vrea sa trec prin asta.Si atunci m-am protejat, dar uite ca s-a intamplat sa se rupa prezervativul si am luat pastila de a 2-a zi dupa 7 ore, care nu a avut efect din pacate. Uneori ma intreb de ce am parte de ghinioane.Ne mai dorim un puiut, dar trebuie sa-mi rezolv problemele de sanatate.Ginecologul mi-a zis ca e posibil sa fie o infectie si m-a programat luni.Acum,Dumnezeu cu mila.Sa vedem ce se intampla.