| silver19 a întrebat:

Am o stare de oboseala tot timpul, eu am si o rinita alergica...se poate sa fie de la asa ceva? de la rinita? mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Si o anemie poate sa fie la originea oboselii permanente --- trebuie' sa faci o vizita medicului tau de familie! Santate si numai bine!

| zeenath a răspuns:

Da, starea de oboseala poti sa o ai si de la rinita alergica mai ales daca ai nasul congestionat ( infundat ) si incerci sa respiri pe gura, corpul nu primeste suficient oxigen, plus apare reactia imunologica la stimulii alergeni! Dar, oboseala mai poate fi si de alte cauze : endocrine, hepatice, cardio-pulmonare sau pur si simplu o viata sedentara si lipsa mineralelor si vitaminelor din organism cu o acumulare masiva de radicali liberi cu lipsa antioxidantilor! De preferabil sa consulti medicul de familie! Sanatate!

| gabimaris a răspuns:

...si daca esti si fumator, solutia este clara!

| Ion a răspuns:

Daca iei medicamente pentru rinita se poate sa fie de la ele. si eu luam aerius si ma simteam cam molesit, iar dupa ce nu le-am mai luat m-am simtit mai bine.