| Princessee a întrebat:

Am o umflatura la degetul mijlociu de la mana dreapta (toata lumea spune ca e de la scris si o sa mi se duca atunci cand nu mai scriu) dar nu stiu cum sa o fac sa dispara.Este ffffoarte enervanta dar nu ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normala. Eu am una foarte mare pe degetul mijlociu de la dreapta fiindca tin pixul strans in mana. Ma deranja la un moment dat, dar acum m-am obisnuit cu ea. Singurul remediu este sa te educi sa nu mai tii pixul strans in mana.

| psiholoaga a răspuns:

Pe lateral, spre degetul aratator? Da, e de la scris. Si eu am avut in scoala, cand scriam mult de mana. Acum, fiindca folosesc mai mult calculatorul, s-a dus aproape de tot. Stiu ca e enervanta, dar nu stiu ce i-ai putea face... Exerseaza sa tii pixul mai jos, adica mai spre baza degetului cand scrii.

eileen
| eileen a răspuns:

Aveam si eu, era oribilahee hee acum a disparut, pentru ca nici nu mai stiu sa scriu cu pixultongue
Stai linistita, toti au... a intrat deja in normalitatewinking

| DiMoDi a răspuns:

Mda... se va estompa în timp, dar nu va dispare complet (ştiu din proprie experienţă)... şi nu cred că-i poti face nimic big grin Însă poţi evita să se accentueze, obişnuindu-te să nu mai strângi aşa tare, pixul sau creionul cu care scrii happy

| Princessee explică:

Din ce spuneti voi, nu inteleg daca o sa treaca sau nu. Dar oricum, multumesc pentru raspunsuri!

| Princessee explică:

La degetul mijlociu, psiholoaga. Eu nu arat cu degetul ala!laughing

| Klara a răspuns:

Intr-adevar si eu aveam, acum nu mai prea scriu decat pe calc si parca nu mai e asa mare happy

| haladita2307 a răspuns:

Pei chiar este de la scris are si sora mea nu o sa se duca dar singura chestie este sa nu mai scrii apasat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut, se numeste os mort, dar eu am fost la medic si l-am scos si nu m-a durut. Daca chiar vrei sa scapi de el mai bine te duci la medic.Si sa nu faci ca o prietena de-a mea si la tait singura, poate sa se infecteze