| anonim_4396 a întrebat:

Am pierdut 2 sarcini pana acum si nu am stiut de ce pana in decembrie cand mi-am facut analizele si mi s-a spus ca am toxoplasma. am luat un tratament der nimic pentru acest virus. as vrea sa stiu ce se ia in acest caz. medicul meu nu mi-a dat nimic care sa ma trateze impotriva acestiu virus. in afara de asta am si cervicita. puteti sa imi spuneti unde as putea sa merg sa, un medic care sa imi spuna ce am cu adevarat. multumesc si astept raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toxoplasma gondii nu e un virus, e un parazit, un protozoar si trebuie sa te tratezi, fiindca altfel nu vei putea avea copii sanatosi. Adreseaza-te unui medic de boli infectioase care va sti ce tratament sa-ti dea.

| geanyna a răspuns:

Mergi in timisoara la doctorul olaru, e foarte bun.matusa mea nu reusa sa ramana insarcinata si dupa 5 luni de la consult si indicatiile lui a ramas si acum are o fetita superba.incearca