| oboi a întrebat:

Am probleme, ejaculez prea repede. Exista medicamente care sa imi prelungeasca erectia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Folosind prezervativul -Durex-ce are aceste proprietati de a amorti putin penisul. (chiar daca esti intr-o relatie stabila si sigura) - scade senzatia de excitare, intarziind ejacularea, dar mai ales este metoda ideala de protectie contra infectiilor cu transmitere sexuala.
Fii atent la preludiu, cat de lung trebuie sa fie pentru ca tu si partenera ta sa va simtiti bine si pregatiti pentru actul sexual - daca cunosti zonele ei erogene poti sa o aduci pe ea mai paroape de momentul orgasmului.winking

10 răspunsuri:
| carmen_5367 a răspuns:

Erectia sau ejacularea? exista sprayuri pentru ejaculare preoce dar... nu iti pot spune din experienta laughing)

Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti trebuie nici un medicament, doar un pic de exercitiu!
Cand simti k ti se apropie momentul ejacularii, gandeste-te la ceva complet diferit (ex. k impingi un carucior roata in parcarea unui mol, numeri scaunele din vagoanele unui tren etc) si scade incet ritmul, pana-ti trece senzatia.
Este o metoda traditionala orientala si, cu experienta, poti lungi actul chiar si peste o ora, timp in care partenera ta poate ajunge la orgasm de mai multe ori.
Si atunci TU vei fi cel mai "barbat" in ochii ei...

| carmen_5367 a răspuns:

Pot sa fac o glumita fara suparare? cica viagra saracului : iti bagi un fier in p...la si ei un magnet in gura ...in acest fel va sta tot timpul dreapta laughing)

| anastazzia21 a răspuns:

Este criminala asta laughing)))))))) am lesinat de ras!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Bravo carmen! super tare!laughing
10...de la mine!

| mihalitza a răspuns:

Eu zic sa mergi la un medic; nu trebuie sa-ti fie rusine-foarte multi barbati au problema asta dar nu recunosc.Sunt clinici speciale pentru "treaba" asta in marile orase ale tarii, acele clinici"ON' unde ti se ofera tratament si discretie totala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...aceeasi problema o am si eu. e un calvar p buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cauta si vei gasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti antrenezi muschii pelvieni pentru a scapa de aceasta problema. Gasesti tehnici ce te pot ajuta, aici: http://tehnici-potenta.uv.ro/ejaculare_precoce.html

| SuifanSolutie a răspuns:

Salut, Oboi. Incearca unul din produsele respective. Toate sunt avizate si testate. http://www.erectiiputernice.blogspot.ro