| jonny_4143 a întrebat:

Am si eu o problema! De 2 saptamani dupa ce ejaculez prima oara am probleme cu erectia si nu se mai face vionicul mare, totul e bine pana ce ejaculez! ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| kmee a răspuns:

Totul vine de la cap... cel de suswinking. Poate nu te mai incita partenera, sau poate iti doresti prea mult si asta te inhiba. Relaxeaza-te si va veni de la sine. Sau... poate ai mai auzit de la prieteni..., din filme... "descarca-te" singur, inainte de contactul sexual cu partenera. Iti va ramane mai multa energie pana la prima ejaculare si astfel va ramane voinicul mare mai mult timp.
Sau... daca nu esti de acord cu ultima varianta, gaseste-ti alta activitate dupa prima ejaculare. Deconecteaza-te cumva, ca apoi "revederea" partenerei sa te incite din nou. Asta nu inseamna sa pleci de langa ea. Adica... mergi dupa un pahar cu apa, fumeaza o tigara (daca esti fumator), imbraca-te... partial. Eventual roag-o si pe ea. Gasiti un subiect de discutat, altul decat sexul. Nu sta cu gandul doar la "el": "ridica-te ridica-te, vreau sex, vreau sex...". Veti incepe inevitabil, din nou, sa va mangaiati, sarutati etc. si voinicul tau va fi iar gata de actiune.winking

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te grabi, lasa un timp sa treaca. Dupa o jumtate de ora, vei avea sigur din nou erectie.

regis
| regis a răspuns:

Fumeaza si tu o tigara intre.

| TipulVerde a răspuns:

Wow! "Erectia nu mai e la fel dupa ejaculare". No kidding!