| ukukuku a întrebat:

AM RACIT crying am nasu infundat sad ce sa fac sa scap.
Picaturile si creonul nazal nu mai au nici un efect sad
SIMT CA NU MAI POT RESPIRA.
ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa e la inceput cand te racesti orice metoda folosesti nu e de folos, fa ti infuzie de ceai de musetel si trage aburii aia pe nas

| TheAce a răspuns:

Recomand o baie de plante cu aburi (pui apa la fiert, diferite ierburi: daca ai hrean sau tei e ideal, merge insa si cu musetel, iei un propop pe care ti-l pui pe cap si inhalezi apoi cel putin 30 de minute cu pauze). Ceaiurile fierbinti ajuta de asemenea. In maxim 48 de ore ar trebui sa se desfunde complet nasul.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Fa o frectie cu carmol, o baie fierbinte cu sare la picioare, ia o aspirina si bea un ceai cald. Picaturile de nas nu sunt eficiente intotdeauna pentru ca ingroasa mucoasa nazala si nu mai poti respira si nici elimina foarte usor.
Pentru desfundarea nasului mai este bun si Paracetamolul (Parasinus).
Sper ca te-am ajutat!
Multa sanatate iti doresc si insanatosire grabnica!

| ema_2625 a răspuns:

Bea ceai, cumpara de la farmacie fervex, modafem si tentum verde, fa o baie calda.

| Diana769 a răspuns:

O baie de plante. Fierbe niste apa, cu diferente ierburi la alegere ( tei etc)
Pune-ti un prosop in cap, si respira in oala in care ai facut mixtura. Trebuie sa-ti desfunde nasul.

| Y0viB0y a răspuns:

Pui intr-o oala apa fiarta iar apoi sare astepti 2-3 min, iti pui un prosop pe cap si stai cu fata la oala pna cand se desfunda nasul