| meowmeow22 a întrebat:

Am rubeola si e abia a2a zi. Ce se intampla daca fumez sau beau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Pe toata perioada febrila se recomanda un regim alimentar usor, apoi cand febra cedeaza o alimentatie normala. TUTUNUL SI ALCOOLUL dauneaza grav sanatatii! Este optional, decizia iti apartine.

| salomeea27 a răspuns:

Nimic.
Te vei simti bine (exceptand cazul in care nu esti fumator... atunci o sa ti se faca rau cred)

| MalinaH a răspuns:

Tu ce crezi?