| DomnulBranea a întrebat:

Am si eu niste probleme cam de jumatate de an. Sunt barbat, 20 de ani, si am urmatoarele simptome:
-urinari dese (11-12 ori pe zi)
-dureri abdominale in partea inferioara a abdomenului
-uneori ma apuca o foame puternica, chiar daca am mancat in urma cu 1-2 ore
-cateodata ma simt obosit chiar daca am dormit destul noaptea trecuta

Am fost la doctor si am facut analize dar nu a iesit nimic in neregula. Probabil multi veti crede ca este diabet dar nu este, am o glicemie normala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur medicul la care ai fost nu si-a dat interesul, daca spui ca ai o glicemie normala si nu ai cazuri de diabet in familie se poate sa fie exculs dg. de diabet. In privinta urinarilor dese si a durerilor, cred ca ar fi bine sa mergi sa te vada un urolog, si sa faci o urocultura, poate este o infectie urinara sau o afectiune a prostatei. Cat despre foame si oboseala poate fi semnul unei anemii, cel mai bine este sa iti faci un set de analize complete ale sangelui. Oricum ideea este ca trebuie sa mergi la medic. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Poate nu ar strica, să te vadă și un alt medic.

| Lacoste a răspuns:

Ar trebui sa vizitezi un alt doctor.
Aceste simptome sunt asociate multor afectiuni.

| victorbold a răspuns:

Un consult medical e cel mai indicat! Sau poate e pe aici un doctor! bafta

| gabrielciprian a răspuns:

Cu sanatatea nu te joci, cel mai bine este sa te vada un medic.Multa sanatate.

| DomnulBranea explică:

O sa ma duc la doctor iar, dar pana atunci as vrea sa stiu ce ar putea sa fie. Cam la ce boli s-ar potrivi simptomele astea?