| Alex1111137 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am ieșit afara la 21 de grade vara și mai bătea vantul.Am ieșit în hanorac.Am transpirat și am hotărât sa stau cu hanoracul încheiat.Am stat asa cam 10-15 minute după care am venit acasă și m.am schimbat.Este posibil sa răcesc? Și un sfat despre ce as putea face preventiv va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai avut boli de plamani in trecut?
Cum naiba sa racesti vara, la 21 de grade?

| gabriel2004o a răspuns:

Vorba lu maică-mea " vezi sa nu iti iasă mațele"
Nu ai ce sa pățești mai ales la 21 de grade
Eu mergeam și pe -15 grade în pantaloni scurți și nu muream

| Andrei0003 a răspuns:

Răcești de la virusuri, nu de la frig.