| Alex1111137 a întrebat:

Am și eu o întrebare.Am fost la tuns astazi și ca să mă ia mai scurt, m-a tuns cu foarfeca și m-a stropit cu apa în cap și puțin în ureche.M-am șters, iar de la tuns am plecat la liceu, unde o sa stau pana la 8 și afara sunt cam 18-19 grade, este posibil sa răcesc, deoarece am ieșit direct cu parul puțin ud de la tuns? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se raceste din asa ceva. Doar daca esti pui de gaina de o zi.

| Floreenofficial a răspuns:

Hei.Nu cred că vei raci, era bine daca te usca cu fionu frizerul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se raceste de la 3 picaturi de apa in par vara... ci ce de la un virus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am făcut și ieșiri cu bicicleta, iarna la 0 sau 2 °C. Ture de 50-60 km pe asfalt. De multe ori transpirat pana la chiloți. Nu am avut nici pe naiba.