| Yahooo a întrebat:

Am si eu o intrebare daca beau cate 3 nescafe frappe pe zi in special seara are ceva? funda pentru un raspuns bun.multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristinaLăvMucAnonim a răspuns:

Uite... 3 nescafe pe zi e mult! Am o matusa care bea la fel ca tine.Si a facut pietre mari la fiere. A trebuit o interventie chirurgicala. I-a scos fierea.Deci,e foarte ok 1 pe zi sau 2 foarte rar 2 dar nu mai bea trei. Poti face probleme si la ficat si la inima. Du-te si consulta-te fundita?

9 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Daca reusesti sa dormi atunci nu are absolut nimic.

| CybeRAthlete a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia. eu beau cafea la 10 seara si nu ma tine treaz, dorm foarte linistit peste noapte... efectele difera de la individ la individ
bafta

| Romancutza a răspuns:

Nu neaparat.Depinde de organismul fiecaruia.

| ATHOS a răspuns:

Depinde cati ani ai. Daca ai cat mine nu ai nici un fel de probleme.
Bafta!

| Suzy a răspuns:

Pai... e aproape cafea. poti avea probleme cu inima acum depinde ce varsta ai daca ai ai putin de 16 ani nu iti recomand sa bei 3 pe zisad

Acum nu conteaza varsta dar 3 pe zi sunt chiar multe!

| matrixismyname a răspuns:

In general tot ce e de la nescafe in exces nu e sanatos.

| Klaine a răspuns:

Pai... daca ai probleme cu inima nuibn sa beii atatea.in special seara nu poti dormi. funda?

Răspuns utilizator avertizat