| tultulik a întrebat:

Am si eu o intrebaretongueot sa mai beau cafea daca i-au anticonceptionale(Rigevidon 21+7)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, nu exista interctiuni intre cafea si contraceptive. Nu ai voie sa fumezi.

Abh
| Abh a răspuns:

Cafea ai voie sa bei, in schimb nu ai voie sa fumezi, fumatul este un factor de risc pentru aparitia bolii tromboembolice.

Abh
| Abh a răspuns:

Cadaver, tin sa te atentionez ca toate se termina odata. Mai vorbim peste 5 ani, sa-ti dea Dumnezeu sanatate. Apropo, citeste te rog, prospectul de la orice anticonceptional vrei tu. Ciao!

| miauu a răspuns:

Eu zic ca da. ce treaba are cafeaua cu anticonceptionalele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, s-a terminat perioada fasta. Acum esti obligata sa o dai pe tuica. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu si fumez si beau cafea si alcool si cate altele si iau si pilule si inca n-am murit de un an si ceva...straight facestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am citithappy si nu o data.