| ANONIMU3O02 a întrebat:

Am și eu o problema de sănătate, nu știu ce este mai exact, dar când fac foarte puțin efort obosesc foarte repede și mi se ia respirația puțin și trebuie sa respir mult ca să nu mai fiu obosit, de ce mi se intampla asta? Menționez ca nu fumez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bookofknowledge a răspuns:

Du-te la pneumologie, poti sa ai cam orice din atat de putine informatii(nu chiar orice dar din 2 spuse niciun medic nu o sa ti spuna nimic, ei la spital te pot si vedea, iti pot pune si intrebari etc., dar e foarte probabil sa fie astm, du-te mai intai la medicul de familie si spune-i simptomele si vezi unde te trimite.

1 răspuns:
| anonimulmut a răspuns:

Esti sedentar si nu te alimentezi si hidratezi cum trebuie plus ca starile astea ti le mai dai si singur (din experienta vorbesc), neavand chef sau poate avand o zi proasta. incearca sa bagi in dieta ta zilnica macar 2 litrii de apa si cate un fruct pe zi, nu in exces ca au fructoza majoritatea si fermenteaza.