| andreyna a întrebat:

am si eu o problema :
-Am 14 ani, 58-59 de kg si 1.71m
-Deseori cand ma inind sau capul meu e la nivelul inimii sau mai jos ametesc si mi se inegreste imaginea. Dupa ce imi revine, imi trece un fior racoritor prin cap.
-Uneori am intepaturi in piept dar si cand respir. Daca am cand respir acestea tin cam 1-2 minute timp in care, cand trag aer in piept simt intepaturi.
-Cand stau pe burta, pe pat, atunci cand ma ridic parca nu am putere si respir putin mai greu.
-Obosesc destul de repede.
-Inainte obisnuiam sa fac efort fizic regulat, dar acum daca fac ametesc si imi urca sangele in cap.
Se poate sa am vreo problema de sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Cred ca ai ASLO marit. Oricum trebuie sa te duci la un doctor. Nu lasa sa se agraveze. Nu ti se pare logic ca ai o problema de sanatate si e normal sa mergi la doctor?! E la mintea cocosului.

| LonGin a răspuns:

Da se poate, du-te la un doctor...
Asta mai poate fii si din cauza ca nu ai mai facut efort fizic.
Cand faci incalzirea la Sport sau la orce altceva, incepe sa-ti curga sange din nas? Daca da e din cauza ca nu ai mai facut efort fizic, daca nu mai bine du-te la un doctor. App. cand faci efort mai mult dintr-o data daca iti curge sange din nas...

| andreyna explică (pentru LonGin):

Nu imi curge, dar obosesc repede.

| andreyna explică:

Nu LonGin nu imi curge.

| andreyna explică:

Si cand stau culcata sau ma aplec nasul meu se infunda.

| Simionescu_Cosmin_1999 a răspuns:

Fugi la doctor cat mai rapid!