| yonela13 a întrebat:

Am sinuzita frontala de mai mult de 3 luni si niciodata nu m-a durut asa de tare ca acum. Necesita operatie sau doar alt tratament?

P.S. Tratamentul care l-am primit acum 3 luni il iau in continuare dar nu da niciun rezultat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Urmezi un tratament de trei luni și nu ai avut niciun efect pozitiv? Trebuia întrerupt în câteva zile de la prima adminstrare că mai dai și de complicații (omori ficatul, rinichii, stomacul, etc!).
Mai faci un consult și schimbat parțial sau total tratamentul, este bine și o radiografie.
Sănătate.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Sinuzita inseamna infectie la sinusuri. Punga de puroi sub osul fruntii. Tatal meu a trecut prin asta.Cand era mai tanar.Pana la urma i-a facut punctie.De doua ori.Nu vreau sa te sperii dar nu ti-as dori.Iti baga o sonda pe nara cu furtun ca sa iasa puroiul.

| maestrul007 a răspuns:

In tratamentul sinuzitei ponderea trebuie sa o aiba antiinflamatoarele da nu trebuie facut exces tratamentul sa face circa o saptamana dupa care se inlatura cauza de ex.curent,parfumuri mirosuri puternicesi atentie la alergii iti recomand o cura cu celebrex 200mg una pe zi seara si ai sa vezi diferenta

| Puiu95 a răspuns:

Ok...,sinuzita frontala daca nu este tratata la timp se poate agrava si duce la o stare destul de urata cu umflarea fetei si dureri insuportabile. Draga mea, parerea mea du-te la 2-3 doctori si vezi ce zic.Niciodata un doctor nu este mai bun decat 3-4-5-6...etc.Trebuie sa auzi mai multe pareri.Eu acum nu pot sa iti zic "gata,te paste operatia!"pentru ca nu ar fi corect, eu cred ca se poate trata si cu tratament dar ai grija de tine si daca ai putea in vremurile astea sa iti tragi fularul pana langa ochi si caciula, fesul, gluga, ce porti tu pana pe sprancene. Sper ca te-am ajutat si INSANATOSIRE GRABNICA.