| anonimul0724 a întrebat:

Am suferit o entorsa la glezna acum vreo 2 săptămâni la baschet,umflatura s-a tras si nu mai simt durere când merg normal, dar când încerc sa alerg sau sa fac sarituri(sa pun presiune pe glezna)ma doare foarte tare
Într o luna am un turneu foarte important pentru mine, îmi puteți spune ce sa fac sa mi treacă durerea cât mai repede?
Dau funda mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Ai fost la medic acum doua saptamani sau astepti sa fii tratat de TPU?
Spui ca ai turneu. Deci, esti intr-o echipa. Antrenorul nu a vazut ce ai? Sunteti inconstienti cu totii. Mergi azi la medic.