| YumiSukinanda a întrebat:

Am u ncatel rasa pikinez are 2 ani si e gras din caleafara are peste 10 kg si e foarte greu intrebarea este cum sa-l fac sa slabeasc ajutati-ma e si mai bun pentru sanatatea lui si noi nu am exagerat cu mancarea va rog cum sa slabeasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Exista mancare pentru cainii obezi. Cere la cabinet sau la un pet shop.

| Chrysk2 a răspuns:

Pai,daca zici ca nu ai exagerat cu mancarea,du-l la un control poate are ceva,doamne fereste,dar nu se stie niciodata.
Pentru a-l face tu sa slabeasca,nu ii mai da mult sa manace. doar o portie pe zi,asa se face la un caine matur si alearga-l foarte mult.
Vreo cateva ore pe zi, du-l sa alerge, poti alerga cu el iti face si tie bine happy

Respect,
Chrys