| mihaitzaBOY a întrebat:

Am un baiat de 12 ani si a fost diacnosticat cu giardioza, am facut si analize la sange si leucocitele au iesit 17000, pate fi de la giardia?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Acest numar de leucocite indica o infectie in organism, care poate fi viroza, amigdalita, bronsita etc, sau afectiuni mai grave! insa nu cred ca e cazul sa te panichezi! doctorul te va lamuri ce trebuie facut, probabil ii va da un antibiotic!
multa sanatate ii doresc!

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Întreabă medicul, noi doar ne putem da cu presupusul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îi cam mult numărul acesta de leucocite.
Trebuie să fie cuprins între 4000-8000.
Cere părerea unui medic.
Te pup!

| Armin19 a răspuns:

Eu spun ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un doctor.